ПРАВИЛА ПОСТІЛЬНОГО РЕЖИМУ (акуратним та лінивим)
1.Скільки разів тобі нагадувала мама: «Вранці встанеш - одразу заправ ліжко». Це добре ми запам'ятали змалку. Справді, залишати на весь день «розгромлене» ліжко – верх ледарства. Але чи потрібно негайно застилати її ковдрою чи покривалом?
Спробуємо розібратися. Тепла постіль зранку має ще й високу вологість, бо за ніч наше тіло виділяє понад 0,5 літри поту. Якщо негайно застелити ліжко, любовно розгладивши складочки на покривалі – буде красиво, але під ковдрою виникає ефект термоса – ідеальне місце існування пилових кліщів. ВІДКИНЬ КОВДРУ НЕГАЙНО!!! Мікроскопічні, невидимі оку комахи (кліщі-сапрофіти) є в будь-якому будинку. Продукти їхньої життєдіяльності викликають алергію. Проте жодних особливих засобів для їхнього знищення не потрібно. Просто після сну відкинь ковдру і відкрий вікно на 15-20 хвилин, щоб провітрити кімнату і тільки після цього виконуй мамине нагадування «Вранці встанеш - відразу заправ ліжко».
2.Гігієна. Постільну білизну слід міняти щотижня. Прання постільних речей повинно проходити при температурі 60 градусів. Постільна білизна, висушена на вулиці на сонці, не потребує прасування - ультрафіолет вбиває мікроби.
3.Подушки та матраци. Для того щоб подушки служили довго і «правильно» потрібно їх частіше провітрювати, влітку - на сонечку, а взимку виносити на мороз. Але так робили наші бабусі. Нам, як правило, ніколи. Але з'явилася можливість скористатися спеціальними чищеннями (замовити реставрацію подушки можете у нас на сайті). Робити це необхідно не рідше одного разу на рік.
Матраци теж люблять провітрювання, тому під час зміни постільної білизни залиш його відкритим хоча б на годину. Запам'ятай: ортопедичний матрац не можна вибивати. Чистити лише пилососом. Кожні три місяці матрац перевертають, щоб відновити пружні пружинні блоки. Матраци не вічні. Звичайний термін їхньої служби – від восьми до десяти років.
|